W jaki sposób dowiedziałeś się o programie "Miej Więcej"?

POWITALIŚMY LATO


W sobotę, dn.29 czerwca br., na Górce Środulskiej  odbył się Festyn Rodzinny „Powitani Lata”. Był on przeznaczony dla mieszkańców Sosnowca, skierowany szczególnie do rodzin wielodzietnych i zastępczych uczestniczących w Programie ”MIEJ WIĘCEJ”. Stanowił również element promocji tego Programu jak i Partnerów, którzy przystąpili do niego. 

Pomimo początkowo złej pogody i dla nas zaświeciło słońce. 

W związku z tym do obecnych już uczestników festynu na Górce Środulskiej, dołączały kolejne rodziny, które chciały powitać lato i wziąć udział w tej imprezie.

Na festynie nie zabrakło również włodarzy naszego miasta, obecny był Prezydent Miasta – Pan Kazimierz Górski, Zastępca Prezydenta Miasta – Pan Zbigniew Szaleniec, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Pan Wilhelm Zych, radny – Pan  Jan Bosak, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej – Pani Małgorzata Ochęduszko – Ludwik   oraz przedstawiciele biur poselskich: Witolda Klepacza, Jarosława Pięty oraz Małgorzaty Handzlik.

Zgromadzonych powitał Prezydent Miasta, który życzył mieszkańcom Sosnowca udanej imprezy oraz  pozdrowił ich od sosnowieckich czworaczków. Kolejno głos zabrał  Wiceprezydent Miasta – Pan Zbigniew Szaleniec, który krótko przedstawił założenia Programu ”MIEJ WIĘCEJ”. Następnie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Pan Wilhelm Zych w swoim oraz Posła Jarosława Pięty imieniu pozdrowił wszystkie sosnowieckie rodziny życząc im udanej zabawy.

Program festynu przewidywał  różnorakie konkursy, skierowane dla całych rodzin. Rodzinne konkurencje, wspólna zabawa i sportowa rywalizacja miały wzmocnić i zintegrować  członków rodziny.

Podczas festynu było dużo  atrakcji  tj. występy artystyczne, pokazy sportowe, dmuchańce, trampoliny, jazdy samochodami terenowymi , pokaz sprzętu – wozu strażackiego i wiele innych.

Część  artystyczna to występ pary tanecznej ze Studia Sportowego Tańca Towarzyskiego  „Kiepura” oraz zespół wokalny „I to się ceni”.

Kolejny występ artystyczny to pokaz Zespołu Tańca Nowoczesnego i Cheerleaders „SKANDAL”. Pomimo początkowych trudności technicznych, zespół pokazał swoje zawodowstwo „na sucho”. Dalej już z podkładem muzycznym SKANDAL zademonstrował pełny profesjonalizm, czego potwierdzeniem były ciekawe i bardzo różnorodne układy choreograficzne, sprawność, pasja, która się podobała i sprawiała  innym radość.  

Pokaz sztuk walki Sosnowieckiego Klubu Karate Kyokushin, z komentarzem samego Mistrza Eugeniusza Dadzibuga – Shihan 5 dan  umożliwił „zapoznanie” się z tym japońskim stylem walki. Kończąc pokaz prezes klubu zaprosił do wzięcia udziału w zajęciach oraz odwiedzenia klubu.

W trakcie trwania festynu swoje stoiska prezentowali Partnerzy Programu ”MIEJ WIĘCEJ”, m.in. Modelmania, Teatr Zagłębia, Salon Fryzjerski ”Lamari” , NZOZ Przychodnia „Pogoń”, Centrum Zabawy i Edukacji „ELFIK”, Rozmaitości dla Domu.

Uczestnicy festynu mogli zapoznać się z założeniami Programu oraz poznać działalność Partnerów, biorących udział w Programie „MIEJ WIĘCEJ” oglądając prezentacje na telebimie.

Podczas festynu odbywały się również bezpłatne jazdy samochodami terenowymi, które zapewniło Towarzystwo Turystyki Terenowej 4x4, mające siedzibę w Sosnowcu. Było to niewątpliwą atrakcją dla tych dużych i mniejszych uczestników imprezy, bez względu na płeć, co można było zauważyć stojąc w kolejce w oczekiwaniu na przejazd.

Popularnością wśród młodszych mieszkańców Sosnowca cieszył się dmuchany zamek, trampolina oraz malowanie twarzy – stąd też czasami kolejki do tych atrakcji.

Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych zapewniło pokaz i naukę pomocy przedmedycznej. Jak się okazało sporo osób chciało poznać metody udzielania pierwszej pomocy i  ratowania ludzkiego życia.

Bardzo dużo osób skorzystało z bezpłatnej porady lekarskiej oraz badania USG tarczycy, którą oferował jeden z Partnerów Programu –  NZOZ Przychodnia „Pogoń”. Kolejka osób stojących do namiotu, w którym odbywały się badania ukazała, jak ważna jest wczesna diagnostyka schorzeń i chorób.

Stowarzyszenie ”Kaziki” serwowało zagłębiowską zalewajkę oraz ogólnopolskiego grilla i „amerykańskie” frytki.

Jak już wcześniej wspomniano, festyn opierał się na rodzinnej integracji, czyli konkurencjach sportowo – rekreacyjnych.

Jednym z nich było rodzinne układanie puzzli, zorganizowane przez Partnera Programu „MIEJ WIĘCEJ” – MODELMANIA,  który cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie było łatwo, wspólne ułożenie tak dużej liczby elementów zmuszało do efektywnej współpracy.

Inne konkurencje to konkurs plastyczny oraz sportowo- rekreacyjne tory przeszkód, rodzinne skoki w workach.

Nad całością konkursów i zabaw dla dzieci czuwała wykwalifikoana kadra pedagogiczna ze Żłobka Miejskiego oraz Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „ELFIK”. Konkurencje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na ducha rywalizacji, ale również na bardzo atrakcyjne nagrody.

 

 

 

Każdy uczestnik konkurencji otrzymywał niewielką niespodziankę oraz słodycze. Za zajęcie miejsc od 1 do 3, rodzina lub dziecko otrzymywało nagrodę. Do wygrania były m.in.: 2 wycieczki do Parlamentu, ufundowane przez Posła na Sejm – Jarosława Piętę, wycieczka do Sejmu ufundowana przez Posła na Sejm – Witolda Klepacza, sprzęt AGD – mikrofalówka, ufundowana przez Panią Europoseł – Małgorzatę Handzlik, talony do Salonu Fryzjerskiego „LAMARI”, puzzle , gry ufundowane przez MODELMANIĘ, puzzle, sprzęt sportowy, artykuły szkolne, ufundowane przez Rozmaitości dla Domu, książki ufundowane przez Księgarnię Edukacja oraz Przewodniczącego  Rady Miejskiej – Pana Wilhelma Zycha, komplety pościeli.

 

Uczestnicy zawodów  otrzymywali dodatkowo kupon, który po wypełnieniu brał udział w losowaniu nagród, jednego z 3 rowerów, ufundowanych przez firmę MILMEX Systemy Komputerowe, która miała swoje stoisko podczas festynu prezentując swoje produkty i osiągnięcia w dziedzinie komputerów i internetu.

 

Festyn ,pomimo początkowych ciemnych i deszczowych chmur był udany. Dopisali uczestnicy festynu, Partnerzy oraz pogoda.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM FETYNU RODZINNEGO „POWITANIE LATA”, FUNDATOROM NAGRÓD ORAZ PARTNEROM PROGRAMU ”MIEJ WIĘCEJ” SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
ZA UDZIAŁ, WSPARCIE FINANSOWE ORAZ ORGANIZACYJNE.

Wydział Polityki Społecznej U.M. w Sosnowcu

 

 

 

 

Miej Więcej 2012 Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Projekt & Realizacja Future in Design, Strony Internetowe, Reklama | Licznik odwiedzin:

Content